Odstąpienie przez konsumenta od zawartej ze sprzedawcą umowy odbywa się na zasadach określonych w z dnia 30 maja 2014 o prawach konsumenta (Dz. U. z dnia 24 czerwca 2014 r.)
Przykładowy wzór formularza odstąpienia od umowy dostępny jest do pobrania tutaj. Konsument może skorzystać z wzoru formularza, jednak nie jest to obowiązkowe.
Konsument może odstąpić od zawartej umowy bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie 14 dni, licząc od dnia wydania rzeczy – tj. otrzymania maila zawierającego link aktywacyjny do zakupionego produktu. Dla zachowania ww. terminu wystarczające jest wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Pisemne oświadczenie Konsumenta o skorzystaniu z prawa zwrotu może zawierać preferowaną formę jego rozliczenia.
W ciągu 14 dni od otrzymania przez Sprzedawcę pisemnego odstąpienia od zawartej umowy zwraca on poniesione przez konsumenta koszty – uiszczoną cenę zakupu produktu.
Sprzedawca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu tego samego sposobu zapłaty, jakiego użył konsument.
Sprzedawca wstrzymuje się ze zwrotem płatności otrzymanej od konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.
W wypadku, w którym konsument wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy - zwykły sposób dostarczenia oferowany przez przedsiębiorcę, przedsiębiorca nie jest zobowiązany do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.
Odstąpienie od umowy jak również ewentualne reklamacje można wnosić poprzez adres e-mail info@stopwirusom.pl bądź w formie pisemnej na adres Sprzedawcy podany w § 1 pkt. 1.
Odpowiedź Sprzedawcy na przesłane odstąpienie od umowy jak również w związku z rozpatrzeniem reklamacji Konsument otrzyma na adres e-mail lub w formie pisemnej.