Strona główna » Prawo do odstąpienia od umowy

Prawo do odstąpienia od umowy

  1. Odstąpienie przez konsumenta od zawartej ze sprzedawcą umowy odbywa się na zasadach określonych w z dnia 30 maja 2014 o prawach konsumenta (Dz. U. z dnia 24 czerwca 2014 r.)
  2. Przykładowy wzór formularza odstąpienia od umowy dostępny jest do pobrania tutaj. Konsument może skorzystać z wzoru formularza, jednak nie jest to obowiązkowe.
  3. Konsument może odstąpić od zawartej umowy bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie 14 dni, licząc od dnia wydania rzeczy – tj. otrzymania maila zawierającego link aktywacyjny do zakupionego produktu. Dla zachowania ww. terminu wystarczające jest wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Pisemne oświadczenie Konsumenta o skorzystaniu z prawa zwrotu może zawierać preferowaną formę jego rozliczenia.
  4. W ciągu 14 dni od otrzymania przez Sprzedawcę pisemnego odstąpienia od zawartej umowy zwraca on poniesione przez konsumenta koszty – uiszczoną cenę zakupu produktu.
  5. Sprzedawca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu tego samego sposobu zapłaty, jakiego użył konsument.
  6. Sprzedawca wstrzymuje się ze zwrotem płatności otrzymanej od konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
  7. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.
  8. W wypadku, w którym konsument wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy - zwykły sposób dostarczenia oferowany przez przedsiębiorcę, przedsiębiorca nie jest zobowiązany do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.
  9. Odstąpienie od umowy jak również ewentualne reklamacje można wnosić poprzez adres e-mail info@stopwirusom.pl bądź w formie pisemnej na adres Sprzedawcy podany w § 1 pkt. 1.
  10. Odpowiedź Sprzedawcy na przesłane odstąpienie od umowy jak również w związku z rozpatrzeniem reklamacji Konsument otrzyma na adres e-mail lub w formie pisemnej.

Przejdź do strony głównej

Najlepiej oceniane produkty

Bitdefender Internet Security
Bitdefender Internet Security zapewnia najlepszą ochronę systemu Windows, bez jego spowolnienia. Chroni przed wszystkimi rodzajami złośliwego oprogramowania, w tym przed zaawansowanymi atakami ransomware.
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.  

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl | realizacja: hotmedia.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce prywatności i wykorzystywania plików cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu